Kwestia ustawicznego rozwoju zawodowego asystentek i higienistek stomatologicznych została szczegółowo opisana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 kwietnia 2024 r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.
– Rola Higienisty/tki i Asystenta/ki w leczeniu implantologicznym oraz powodzeniu leczenia, utrzymaniu trwałych rezultatów oraz zapewnieniu satysfakcji i komfortu pacjenta.
Czy mikrobiom jamy ustnej pomoże diagnozować autyzm? Nowe badania otwierają drogę do przełomu fot. 123rf.com
W kręgu jej zainteresowań pozostają zagadnienia dotyczące etiopatogenezy, profilaktyki i leczenia chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.
Niektóre pliki cookie są wymagane do zapewnienia podstawowej funkcjonalności. Bez tych plików cookie witryna nie będzie działać prawidłowo. Są 1 domyślnie włączone i nie można ich wyłączyć.
Wykładowca omówił również związki między stanem zdrowia jamy ustnej a lawinowym wzrostem przypadków issueów jelitowych na tle przerostów bakteryjno-grzybiczych w jelicie cienkim. – Wykazano niepodważalne podobieństwo między mikrobiotą jamy ustnej a mikrobiotą jelita cienkiego. Prowadzone są liczne badania dotyczące wpływu tych mikrobiomów m.in. na ciężkie zaburzenia British islesładu pokarmowego oraz choroby wątroby
ASYSDENT to nie tylko wykłady i warsztaty – to także okazja do zapoznania się z ofertą sponsorów i companionów konferencji. Jak co roku, w Łodzi obecnych jest kilkadziesiąt agency, które prezentują m.
Pełna pasji w wykonywaniu swojego zawodu od kilkunastu lat. Współpracuje z centrum medycznym "Twoje Zdrowie", gdzie prowadzi gabinet profilaktyki jamy ustnej. Jej praca nie tylko skupia się na zdrowiu pacjentów, lecz również na przywracaniu im pewności siebie poprzez promowanie zdrowego uśmiechu. Zarządza spotkanie higienistek funkcją managera centrum szkoleniowego w Gdańsku Dental Gurus. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, kongresach i szkoleniach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, stale rozwijając się zawodowo.
Zbliżający się koniec roku to dobry czas, by podsumować mijające miesiące i… nadrobić zawodowe zaległości! Jeśli chcesz uaktualnić swoją wiedzę, niezbędną w codziennej pracy, dołącz do Akademii Sensodyne i zapoznaj się z najciekawszymi webinarami zrealizowanymi w ramach tego wyjątkowego programu edukacyjnego!
Milo nam było po latach spotkać Pana Marka Zakrzewskiego - pioniera dystrybucji dobrych past do zębów w Polsce. Kto z nas nie pamięta czerwonej pasty wybielającej z torreadorem, która w latach 90-tych - po upadku komuny, przebojem zdobyła wyposzczony przez pokolenia rynek.
Zapisz się na szkolenie Pracujesz jako asystentka stomatologiczna? Dzięki szkoleniom z naszej oferty możesz sprawnie i szybko rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.
Nadwrażliwość jest dolegliwością dotykającą znaczną część populacji. Utożsamiana głównie z odsłoniętymi szyjkami występuje także u osób z różnymi patologiami i dysfunkcjami narządu żucia.
W praktyce obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego polega na uczestnictwie przez przedstawicieli ujętych w ustawie zawodów medycznych w różnego rodzaju punktowanych konferencjach naukowych, warsztatach, szkoleniach, kursach itp. Ile punktów edukacyjnych musi zgromadzić asystentka i higienistka stomatologiczna i w jakim czasie?
Diagnostyka protetyki neuromuskularnej według zasad Prof. Gerbera w planowaniu rozwiązań protetycznych i projektowaniu okluzji